دارالفنون در رسانه

مدرسه تاریخی دارالفنون - eligasht.com

دارالفنون - پ, ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ - ۰۶:۲۶
مدرسه تاریخی دارالفنون از اقدامات درخور ستایش یکی از وزرای کاردان تاریخ کشورمان، میرزا تقی خان فراهانی - امیرکبیر – است که در دوره قاجار بنا شده است.

مدرسه دارالفنون را بهتر بشناسیم - کجارو

دارالفنون - پ, ۱۳۹۸/۰۶/۰۷ - ۰۴:۵۹
مدرسه دارالفنون توسط میرزا تقی‌خان امیرکبیر در زمان ناصرالدین‌شاه قاجار تاسیس شد. این مدرسه در خیابان ناصرخسرو در مرکز تهران قرار دارد.

مدرسه دارالفنون گنجینه به جا مانده امیرکبیر - خرید بلیط ...

دارالفنون - چ, ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۲۳:۴۵
مدرسه دارالفنون در ۲۵ تیر ۱۳۶۷ خورشیدی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.مدرسه دارالفنون به ابتکار امیرکبیر برای آموزش علوم و فنون جدید در تهران تأسیس شد.

تاریخچه | دارالفنون امیرکبیر

دارالفنون - ي, ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ - ۰۰:۳۵
دارُالفُنون نام مدرسه‌ای است که به ابتکار امیرکبیر در زمان ناصرالدین‌شاه برای آموزش علوم و فنون جدید در تهران تأسیس شد. دارالفنون را می‌توان نخستین دانشگاه در تاریخ مدرن ایران دانست.

امیرکبیر - ويکی شيعه

دارالفنون - پ, ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۶:۱۰
امیرکبیر در این مورد کارهای زیادی انجام داد. آبله­ کوبی (واکسن زدن) را در سر تا سر ایران مرسوم ساخت و رساله‌ای در این باب از زبان انگلیسی به فارسی ترجمه و چاپ کرد و آبله­ کوبانی به نواحی مرزی (برای مسافران تازه وارد) و ...

امیرکبیر - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

دارالفنون - ي, ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۰۵:۰۲
مدرسه دارالفنون در زمان صدارت امیرکبیر، در هفت شعبه تأسیس شد و اولین مدرسهٔ جدید ایران بود. شاهزادگان قاجار نخستین دانش‌آموزان دارالفنون بودند.

دارالفنون امیرکبیر | مدرسه تاریخی دارالفنون, دارالفنون ...

دارالفنون - ش, ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۰۱:۲۱
در این همایش که به مناسبت سالروز شهادت امیرکبیر در مدرسه دارالفنون برگزار گردید، به راهکار‌های پیشگیری و مبارزه عملی و همه جانبه با فساد پرداخته شده است. معاون حقوقی رئیس جمهور، شهردار ...

جدیدترین‌های «مدرسه دارالفنون» | خبر فارسی

دارالفنون - ش, ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۰۰:۳۱
مدرسه دارالفنون دی ماه سال ۱۲۳۱، سیزده روز پیش از قتل امیرکبیر افتتاح شد. این بنا دو در ورودی دارد که یکی از آنها در خیابان باب همایون و دیگری در خیابان ناصر خسرو واقع شده است.

دارالفنون، یادگار امیر کبیر؛ از تاسیس تا تحول آموزش در ...

دارالفنون - چ, ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۲:۵۲
مدرسه دارالفنون که در سال ۱۲۳۰ بدون حضور امیرکبیر و توسط ناصرالدین شاه افتتاح شد به دلیل روش‌هایی که به کار بسته بود در دوران خود بنیان‌گذار نوع مدرنی از سیستم آموزش در کشور به حساب می‌آمد و ...

مدرسه دارالفنون تهران - سایت گرشگری تهران

دارالفنون - چ, ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۲:۵۲
مدرسه دارالفنون تهران مدرسه دارالفنون کجاست نخستین دانشگاه ایران معماری دارالفنون مدرسه نظامیه جاذبه های گردشگری تهران جاهای دیدنی تهران دیدنی های تهران ... امیرکبیر پس از سفر به روسیه ...

همه چیز درباره «دارالفنون» یادگار امیر کبیر+تصاویر

دارالفنون - س, ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۰۲:۰۹
میرزا تقی خان فراهانی ملقب به امیرکبیر از بزرگان تاریخ است که برای اقدامات فراوانش در خدمت به ایران، آشنای تمامی ایرانیان است. مدرسه دارالفنون یکی از برجسته‌ترین اقدامات وی بوده که در زمینه‌ی ایجاد آگاهی علمی ...

مجموعه ارگ تهران - eligasht.com

دارالفنون - ي, ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ - ۲۳:۰۵
تاریخچه مجموعه ارگ تهران مطالب مرتبط: آشنایی با نماد قدیمی شهر تهران معرفی مدرسه دارالفنون، یادگار ارزشمند امیرکبیر واژه ی ارگ در لغت‌نامه دهخدا مترادف قلعه و دژ آمده است و قلعه کوچکی که در میان قلعه ای بزرگ تر ایجاد ...

www.iiiWe.com » تاریخچه آموزش و مدارس در ایران

دارالفنون - ي, ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ - ۱۶:۴۶
با تشکر از مطلب مفید ارسالی سرکار خانم مهندس طاهری پور، به نظرم انتهای مقاله خوب بسته نشده و حق مطلب اوضاع و کیفیت سیستم آموزشی ایران که از وقایع ناگوار و سیاه اتفاق افتاده در دوره قاجاریه می باشد، چشم پوشی شده است.

ناحیه ۲ - region12.tehran.ir

دارالفنون - ي, ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ - ۱۴:۲۳
کلیه حقوق این وب سایت برای شهرداری منطقه ۱۲ تهران محفوظ است. (۱۳۸۵ - ۱۳۹۷)

سایت گرشگری تهران - سایت گرشگری تهران

دارالفنون - ي, ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ - ۰۳:۵۳
باغ موزه قصر که در خیابان شریعتی، خیابان پلیس تهران واقع شده است از موزهای دیدنی تهران است و جالب است بدانید که زندان قصر در تاریخ ۱۱ آذرماه ۱۳۰۸ به دست رضا شاه افتتاح گردید.

جکستان - مطالب ابر hsjov ckhk استخر زنان

دارالفنون - ج, ۱۳۹۸/۰۳/۱۰ - ۱۸:۵۰
پند های بزرگان، جملات حكیمانه . خوشبختی تنها در علم نیست ، بلكه در طریقه استفاده از آن است. اوگاریو. تجربه میوه ای است که آن را نمی چینند مگر پس از گندیدن.
Subscribe to دارالفنون امیرکبیر aggregator