اخبار

نشست هم اندیشی فعالان انقلابی عرصه تعلیم و تربیت در مدرسه دارالفنون

نشست هم اندیشی فعالان انقلابی عرصه تعلیم و تربیت روز جمعه ۱۳ اردیبهشت از ساعت ۹ تا ۱۲ با عنوان « رسالت ما در گام دوم » در مدرسه دارالفنون برگزار می گردد. از عموم علاقمندان و فرهیختگان حوزه تعلیم و تربیت دعوت به عمل می آید در این نشست علمی شرکت نمایند.

برگزاری همایش مدرسه تربیتی امام موسی صدر و دلالتهای آن در مدرسه دارالفنون

روز سه شنبه ۹۷/۱۱/۳۰ همایش یک روزه‌ای با عنوان «مدرسه تربیتی امام موسی صدر و دلالت‌های آن» با حضور اندیشمندان حوزه و دانشگاه از ساعت ۸ صبح الی ۱۷ عصر در مدرسه دارالفنون برگزار شد. در این همایش سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، آیت الله سید مصطفی محقق داماد، حجت الاسلام علی ذوعلم، مهدی نوید ادهم، خانم حورا صدر، محسن اسماعیلی و جمع کثیری از متفکران و اندیشمندان حوزه و دانشگاه به ایراد سخنرانی پرداختند.

نشست هم اندیشی روسای سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بعد از انقلاب در مدرسه دارالفنون

نشست هم اندیشی روسای سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی بعد از انقلاب، صبح روز ۲۴ بهمن با محوریت «مدرسه تراز تمدن نوین اسلامی؛ چالش‌ها و راهبردها» در مدرسه دارالفنون برگزار شد.

 در فاصله زمانی چهل سال بعد از انقلاب، ۱۱ نفر سکاندار سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی بودند که شهید سلیمی جهرمی و شهید موسوی، از رؤسای شهید این سازمان و کتیرایی و علاقه‌مندان نیز به رحمت خدا رفته‌اند.

همایش ملی پیشگیری و مبارزه با فساد در مدرسه دارالفنون برگزار شد.

روز پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ دومین همایش ملی هم افزایی ظرفیت‌های علمی و مردمی پیشگیری و مبارزه با فساد در مدرسه دارالفنون برگزار شد.

در این همایش که به مناسبت سالروز شهادت امیرکبیر در مدرسه دارالفنون برگزار گردید، به راهکار‌های پیشگیری و مبارزه عملی و همه جانبه با فساد پرداخته شده است. معاون حقوقی رئیس جمهور، شهردار تهران و رئیس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس از سخنرانان این همایش بودند.

آئین تکریم و معارفه رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی

 صبح روز شنبه مورخ ۹۷/۱۰/۲۲ آئین تکریم حیدر تورانی سرپرست سابق و معارفه حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی ذوعلم رئیس جدید سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با حضور سید محمد بطحایی در سالن اجتماعات سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برگزار شد.

در این مراسم وزیر آموزش‌وپرورش با تجلیل از خدمات تورانی حکم حجت‌الاسلام‌والمسلمین ذوعلم را به وی اعطا کرد.

برگزاری مراسم سالروز شهادت امیرکبیر درمدرسه دارالفنون

 به مناسبت شهادت میرزا تقی خان امیرکبیر شورای تشکل های مبارزه با فساد با همکاری مدرسه دارالفنون ، وزارت آموزش و پرورش ، وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری ، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ، دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، اتاق بازرگانی تهران و برخی تشکل های مردم نهاد دومین همایش ملی با عنوان "هم افزایی ظرفیت های  علمی ومردمی پیشگیری ومبارزه با فساد " را با محوریت " امیرکبیر – نماد احیای سلامت اداری و مبارزه با فساد " در روز پنجشنبه ۹۷/۱۰/۲۷ در مدرسه دارالفنون برگزار می نماید. از عموم علاقمندان دعوت می شود تا در این همایش با شکوه شرکت فرمایند.

برگزاری جلسه شورای سیاستگذاری مدرسه دارالفنون

جلسه شورای سیاستگذاری مدرسه دارالفنون روز دوشنبه ۹۷/۱۰/۱۷ با حضور اکثریت اعضای شورا در مدرسه دارالفنون برگزار گردید.

انتصاب اعضای شورای سیاستگذاری مدرسه دارالفنون

اعضای شورای سیاستگذاری مدرسه دارالفنون منصوب شدند

روز یکشنبه نهم دی ماه ۱۳۹۷، اعضای شورای سیاستگذاری مدرسه دارالفنون با حکم سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش منصوب شدند.

افتتاح مدرسه دارالفنون

افتتاح مدرسه سلطانی دارالفنون

«چنان چه در روزنامه سابق نوشته شده است، چون که منظور اعلیحضرت پادشاهی تربیت اهل ایران است که از هر علم خصوصه از علومی که زیاد به کار عامه خلق بیاید آگاهی یابد و این علوم در دولت علیه شایع شود و خاص و عام از فواید آن بهره یاب کردند از این جهت مقرر فرمودند که در میان ارگ سلطانی مدرسه ساخته شود موسوم به دارالفنون»

ماجرای تدفین امیرکبیر در کربلا

محمدتقی خان امیرکبیر را ابتدا در همان کاشان دفن کردند اما چند ماه بعد، با پیگیری‌های همسرش عزت‌الدوله، از آنجا که طبق وصیت مرحوم امیر کبیر به وصیً خود مرحوم حاج شیخ عبد الحسین تهرانی معروف به شیخ العراقین در دفن پیکرش در کربلا ، جسد را به کربلای معلی منتقل کردند تا برای همیشه در رواق شرقی حرم سیدالشهداء(ع) آرام گیرد.

میرزا محمدتقی خان فراهانی ستاره بی‌نظیری در تاریخ ایران‌زمین بود که صدارت باکفایتش تحمل خیلی‌ها را طاق کرد و سرانجام حکم قتل او را از ناصرالدین شاه گرفتند.

Pages