اخبار

همایش ملی پیشگیری و مبارزه با فساد در مدرسه دارالفنون برگزار شد.

روز پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ دومین همایش ملی هم افزایی ظرفیت‌های علمی و مردمی پیشگیری و مبارزه با فساد در مدرسه دارالفنون برگزار شد.

در این همایش که به مناسبت سالروز شهادت امیرکبیر در مدرسه دارالفنون برگزار گردید، به راهکار‌های پیشگیری و مبارزه عملی و همه جانبه با فساد پرداخته شده است. معاون حقوقی رئیس جمهور، شهردار تهران و رئیس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس از سخنرانان این همایش بودند.

آئین تکریم و معارفه رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی

 صبح روز شنبه مورخ ۹۷/۱۰/۲۲ آئین تکریم حیدر تورانی سرپرست سابق و معارفه حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی ذوعلم رئیس جدید سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با حضور سید محمد بطحایی در سالن اجتماعات سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برگزار شد.

در این مراسم وزیر آموزش‌وپرورش با تجلیل از خدمات تورانی حکم حجت‌الاسلام‌والمسلمین ذوعلم را به وی اعطا کرد.

برگزاری مراسم سالروز شهادت امیرکبیر درمدرسه دارالفنون

 به مناسبت شهادت میرزا تقی خان امیرکبیر شورای تشکل های مبارزه با فساد با همکاری مدرسه دارالفنون ، وزارت آموزش و پرورش ، وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری ، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ، دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، اتاق بازرگانی تهران و برخی تشکل های مردم نهاد دومین همایش ملی با عنوان "هم افزایی ظرفیت های  علمی ومردمی پیشگیری ومبارزه با فساد " را با محوریت " امیرکبیر – نماد احیای سلامت اداری و مبارزه با فساد " در روز پنجشنبه ۹۷/۱۰/۲۷ در مدرسه دارالفنون برگزار می نماید. از عموم علاقمندان دعوت می شود تا در این همایش با شکوه شرکت فرمایند.

برگزاری جلسه شورای سیاستگذاری مدرسه دارالفنون

جلسه شورای سیاستگذاری مدرسه دارالفنون روز دوشنبه ۹۷/۱۰/۱۷ با حضور اکثریت اعضای شورا در مدرسه دارالفنون برگزار گردید.

انتصاب اعضای شورای سیاستگذاری مدرسه دارالفنون

اعضای شورای سیاستگذاری مدرسه دارالفنون منصوب شدند

روز یکشنبه نهم دی ماه ۱۳۹۷، اعضای شورای سیاستگذاری مدرسه دارالفنون با حکم سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش منصوب شدند.

افتتاح مدرسه دارالفنون

افتتاح مدرسه سلطانی دارالفنون

«چنان چه در روزنامه سابق نوشته شده است، چون که منظور اعلیحضرت پادشاهی تربیت اهل ایران است که از هر علم خصوصه از علومی که زیاد به کار عامه خلق بیاید آگاهی یابد و این علوم در دولت علیه شایع شود و خاص و عام از فواید آن بهره یاب کردند از این جهت مقرر فرمودند که در میان ارگ سلطانی مدرسه ساخته شود موسوم به دارالفنون»

ماجرای تدفین امیرکبیر در کربلا

محمدتقی خان امیرکبیر را ابتدا در همان کاشان دفن کردند اما چند ماه بعد، با پیگیری‌های همسرش عزت‌الدوله، از آنجا که طبق وصیت مرحوم امیر کبیر به وصیً خود مرحوم حاج شیخ عبد الحسین تهرانی معروف به شیخ العراقین در دفن پیکرش در کربلا ، جسد را به کربلای معلی منتقل کردند تا برای همیشه در رواق شرقی حرم سیدالشهداء(ع) آرام گیرد.

میرزا محمدتقی خان فراهانی ستاره بی‌نظیری در تاریخ ایران‌زمین بود که صدارت باکفایتش تحمل خیلی‌ها را طاق کرد و سرانجام حکم قتل او را از ناصرالدین شاه گرفتند.

نشست پیشکسوتان اندیشه ورز در دارالفنون

به گزارش وب سایت دارالفنون ، نشست پیشکسوتان اندیشه ورز با هدف هم اندیشی ، تعامل و انتقال تجربیات در زمینه ارتقاء و بهبود فعالیت های سازمان روز دوشنبه ۱۹ آذرماه با شرکت بیش از ۱۵۰ نفر ازبازنشستگان سازمان پژوهش وبرنامه ریزی آموزشی  درمدرسه دارالفنون برگزار شد.

جلسه هم اندیشی انتشارات مدرسه وافق های پیش رو در دارالفنون

آینده بهتر با ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل

جلسه هم‌اندیشی تحت عنوان «انتشارات مدرسه و افق‌های پیش‌رو» با حضور دکتر حیدر تورانی، سرپرست محترم سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، محمد ناصری رییس هیات مدیره، حمیدرضا شاه‌آبادی مدیر عامل انتشارات مدرسه و همچنین بیش از ۴۰ نفر از شاعران و نویسندگان حوزه تألیف و کارشناسان  روز سه شنبه ۰۶/۰۹/۹۷ در مدرسه دارالفنون برگزار شد.

همایش تهران وتحول درگردشگری در دارالفنون

به گزارش وب سایت دارالفنون،همایش «تهران و تحول در گردشگری» به مناسبت روز جهانی گردشگری شامگاه یکشنبه با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران، عیسی امیدوار، اشکان بروج راهنمای گردشگری بین المللی و مدرس دانشگاه وباحضورآقای دکترعابد بدریان ریاست دارالفنون و جمعی دیگر از مسئولان برگزار شد.

 

Pages