اخبار

با حضور وزرای آموزش و پرورش و راه و شهرسازی؛ نهمین دوره همایش مدرسه ایرانی _ معماری ایرانی برگزار شد

نهمین دوره همایش و نمایشگاه ملی و دومین همایش بین المللی مدرسه ایرانی _ معماری ایرانی در مدرسه تاریخی دارالفنون با معرفی طرح‌ها و آثار برتر برگزار شد.

چشم انداز تعلیم و تربیت نوین ایران با الهام از رسالت مدرسه دارالفنون

مدرسه دارالفنون سرآغازی بر آموزش و پرورش مدرن در ایران به شمار می‌رود، اکنون بعد از حدود ۱۷۵ سال از پایه‌گذاری به دست امیرکبیر،  پس از طی فراز و نشیب‌های بسیار، اداره این یادگار گران سنگ به سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی واگذار شد تا به عنوان گنجینه تاریخ تعلیم و تربیت کشور مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

دارالفنون؛ مدرسه ای به قدمت تعلیم و تربیت نوین ایران

نظام تعلیم و تربیت نوین در ایران با نام مدرسه دارالفنون پیوند خورده است. این مدرسه بنیان‌نهاده میرزاتقی خان امیرکبیر صدراعظم ناصرالدین شاه قاجار است؛ گرچه این رجل عهد قجر را عمری به کفایت در مصدر صدارت و ... نبود تا میوه‌ای از این درخت بچیند.

تشخص بخشی به هویت دارالفنون در اولویت برنامه‌های این مدرسه قرار گیرد

اولین شورای برنامه‌ریزی مدرسه‌ی تاریخی دارالفنون با رویکرد برنامه‌ریزی و تشخص بخشی به ماهیت فعالیت‌های این مدرسه تشکیل شد.

مطالعات و آزمایش های فنی - مهندسی گامی بزرگ برای مرمت و بهسازی مدرسه تاریخی دارالفنون

به منظور شناسایی و ارزیابی زیر سطحی مدرسه دارالفنون و تعیین شاخص ها و ضرورت های بهسازی بنا، انجام مطالعات ژئوفیزیک ، ژئوتکنیک و مقاومت مصالح در دستور کار قرار گرفته است.

کارایی، اثربخشی و بهره‌وری شاخص‌های تعریف عملکرد خوب هستند

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی معتقد است اهمیت ارزیابی عملکرد افراد در یک سازمان باید چراغ هدایت آن سازمان در رسیدن به اهداف آینده باشد.

مسئولیت تولید محتوای پیش‌دبستانی ها با سازمان پژوهش است

 

معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به محتوای پیش دبستان و مهدکودک ها بیان داشت: مسئولیت تولید محتوا برای این بخش مهم با سازمان پژوهش است.

آیین رونمایی از «تازه‌های نشر برنامه درسی» در مدرسه تاریخی دارالفنون

«تازه‌های نشر برنامه درسی» سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی رونمایی و از کارمندان نمونه سازمان تقدیر شد.

Pages