گفتگو

گفتگو با دکتر ایرج حسابی

حضوردکترایرج حسابی فرزندپرفسورحسابی درمجموعه دارالفنون .صبح امروز ۹۷/۴/۵دکترایرج حسابی به همراه دوتن ازهمکاران بنیادپرفسورحسابی دریک نشست صمیمی دردفتر مدیریت مجموعه باحضور آقای رمضانی مدیردارالفنون.

گفتگو با استاد دارالفنون دکتر حسین محمدزاده صدیق

گفتگوی صمیمی با دکترحسین محمد زاده صدیق نویسنده و مترجم، فعال سیاسی و از اساتید مدرسه دارالفنون، جناب دکتر به خانه خودتان دارالفنون خوش آمدید. از اینکه افتخار آشنایی با یکی از چهره های ماندگار علمی فرهنگی نصیب مجموعه دارالفنون شد خوشحالیم. س. از زندگی خود و از سوابق علمی به ویژه سابقه خود در دارالفنون بفرمائید. ج. من هم به نوبه خود تشکر دارم ازاینکه چند لحظه فرصت نسیبم شد تاپس از گذشت سالها باردیگردر این مکان حضوریافتم  بنده  از سال ۶۸تاسال۷۳ افتخار معلمی را داشتم .دراین دوره علاوه برکسوت معلمی فعالیت فرهنگی گسترده برای معرفی دارالفنون وبانی آن امیرکبیر داشتیم که نمونه آن فصل نامه دارالفنون رامی توان اشا ره کرد و پس ازآن درسال۷۳ درآموزش وپرورش بازنشسته شده وادامه کار را دردانشگاه های مختلف پی گرفتم.

مصاحبه با استاد محمود حکیمی : «مدرسه دارالفنون و نقش آن در آموزشهای نوین ایران»

با توجه به جایگاه و نقش تعیین کننده ایی که مدرسه دارالفنون در آموزشهای نوین ایران داشته است و به منظور آشنائی بیشتر با تاریخچه و پیشینۀ این بنای فاخر و ارزشمند ، وب سایت مدرسه دارالفنون مصاحبه ایی را با جناب آقای استاد محمود حکیمی ، مورخ ، پژوهشگر و نویسنده که تعدادی کتاب و مقالات متعدد در مورد مدرسه دارالفنون نوشته اند ، انجام داده است که ضمن تشکر از آقای رحیم روحبخش ( کارشناس اسناد دارالفنون ) که زحمت این مصاحبه را کشیده اند ، تقدیم علاقه مندان می گردد.

سخنان شنیدنی استاد عباس نمازیان معلم ورزش پیشکسوت دارالفنون

معلم پیشکسوت و قدیمی دارالفنون در مراسم تجلیل از سال‌ها خدمات وی در این مدرسه با اشاره به خدمات تاریخی دارالفنون یاد نام‌آوران دارالفنون را گرامی داشت.

گفتگو با سعید نیکپور بازیگر و کارگردان سریال نقش امیرکبیر

سعید نیکپور گفت : دوره‌ای که سریال «امیرکبیر» را کار می‌کردیم در کارها انگیزه بود؛ چراکه عوامل این حس در وجودشان بود که مشغول ساخت یک کار خوب و ماندنی برای مملکتشان هستند؛ بنابراین با انگیزه کار می‌کردند و خوشحال بودند.

گفتگو با دانش آموختگان و محققان دارالفنون در حاشیه مراسم رونمایی از مجسمه امیرکبیر

در حاشیه مراسم رونمایی از مجسمه امیرکبیر بنیانگذار مدرسه دارالفنون، خبرنگار وب سایت دارالفنون با تنی چند از دانش ­آموختگان و محققان این مدرسه تاریخی گفتگو کرد.

حجت الاسلام محمدیان : ایجاد یک سازمان مردم نهاد برای همکاری با دارالفنون

حجت الاسلام محمدیان در پاسخ به سوال خبرنگار وب سایت دارالفنون در خصوص نقش اساتید، فارغ التحصیلان، مشاهیر دارالفنون و نهادهای مردمی در پیشبرد آینده دارالفنون اظهارداشت: در حال حاضر توانسته ایم نشست هایی با دانش آموختگان دارالفنون برگزار کنیم.