گفتگو

مصاحبه با استاد محمود حکیمی : «مدرسه دارالفنون و نقش آن در آموزشهای نوین ایران»

با توجه به جایگاه و نقش تعیین کننده ایی که مدرسه دارالفنون در آموزشهای نوین ایران داشته است و به منظور آشنائی بیشتر با تاریخچه و پیشینۀ این بنای فاخر و ارزشمند ، وب سایت مدرسه دارالفنون مصاحبه ایی را با جناب آقای استاد محمود حکیمی ، مورخ ، پژوهشگر و نویسنده که تعدادی کتاب و مقالات متعدد در مورد مدرسه دارالفنون نوشته اند ، انجام داده است که ضمن تشکر از آقای رحیم روحبخش ( کارشناس اسناد دارالفنون ) که زحمت این مصاحبه را کشیده اند ، تقدیم علاقه مندان می گردد.

سخنان شنیدنی استاد عباس نمازیان معلم ورزش پیشکسوت دارالفنون

معلم پیشکسوت و قدیمی دارالفنون در مراسم تجلیل از سال‌ها خدمات وی در این مدرسه با اشاره به خدمات تاریخی دارالفنون یاد نام‌آوران دارالفنون را گرامی داشت.

گفتگو با سعید نیکپور بازیگر و کارگردان سریال نقش امیرکبیر

سعید نیکپور گفت : دوره‌ای که سریال «امیرکبیر» را کار می‌کردیم در کارها انگیزه بود؛ چراکه عوامل این حس در وجودشان بود که مشغول ساخت یک کار خوب و ماندنی برای مملکتشان هستند؛ بنابراین با انگیزه کار می‌کردند و خوشحال بودند.

گفتگو با دانش آموختگان و محققان دارالفنون در حاشیه مراسم رونمایی از مجسمه امیرکبیر

در حاشیه مراسم رونمایی از مجسمه امیرکبیر بنیانگذار مدرسه دارالفنون، خبرنگار وب سایت دارالفنون با تنی چند از دانش ­آموختگان و محققان این مدرسه تاریخی گفتگو کرد.

حجت الاسلام محمدیان : ایجاد یک سازمان مردم نهاد برای همکاری با دارالفنون

حجت الاسلام محمدیان در پاسخ به سوال خبرنگار وب سایت دارالفنون در خصوص نقش اساتید، فارغ التحصیلان، مشاهیر دارالفنون و نهادهای مردمی در پیشبرد آینده دارالفنون اظهارداشت: در حال حاضر توانسته ایم نشست هایی با دانش آموختگان دارالفنون برگزار کنیم.