بازدید گروهی از دانش آموزان و معلمین از مدرسه دارالفنون

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حافظی مدیر موزه و گنجینه تعلیم و تربیت وزارت آموزش و پرورش طی سخنانی، با اشاره به قدمت ۱۶۴ ساله دارالفنون، عنوان کرد: درسال ۱۳۷۵، سازمان میراث فرهنگی مدرسه دارالفنون را به عنوان اثرملی به ثبت رساند و از آن سال به بعد، به طورمشخص، وزارت آموزش و پرورش عزم خود را برای بازسازی، احیا و نگهداری این اثر تاریخی جزم کرد و دکتر فانی وزیرآموزش و پرورش به شکلی جدی پیگیر امر بازسازی و احیای این مدرسه شد.

وی خاطرنشان کرد: در این رابطه، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس هماهنگ با سازمان پژوهش، با تمام قوا وارد صحنه شد و بر اساس برنامه تعیین شده کار می کند و طبق قولی که داده اند تا شهریور سال ۹۵، کار مرمت، بازسازی و احیای این مدرسه تاریخی تکمیل می شود.

حافظی با تاکید بر ضرورت شکل گیری انجمن فارغ التحصیلان دارالفنون، متذکرشد: همه بزرگان و شخصیت های فارغ التحصیل این مرکز در انجمن دور هم جمع می شوند و احیاء و زنده ماندن آن را جشن خواهند گرفت .

وی با تاکید بر این که مراحل تاسیس موزه تعلیم و تربیت در محل مدرسه دارالفنون مراحل پایانی خود را می گذراند، اعلام کرد که ۲۴ کارکرد بر جسته در این موزه به نمایش درخواهد آمد.

حافظی در پایان، با اشاره به این که ۷ نخست وزیر ،۲۵ وزیرآموزش و پرورش و جمع زیادی از پزشکان ، مهندسان، هنرمندان و نویسندگان بر جسته کشور از این مرکز فارغ التحصیل شده اند.

نظر شما