دارالفنون نقطه عطفی برای کل نظام تعلیم و تربیت کشور

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش از اقدامات و برنامه های سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و مدرسه دارالفنون اعلام حمایت نمود.

به گزارش سایت دارالفنون، جناب آقای دکتر علی اللهیار ترکمن درنشست مشترک با مسئولان سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در مدرسه تاریخی دارالفنون ضمن تاکید براینکه مدرسه دارالفنون یک ظرفیت بزرگ و مهم برای آموزش و پرورش و یک ابزار تاثیرگذار برای مطالبه گری است اظهارداشت: این محل می تواند نقطه عطفی برای کل نظام تعلیم و تربیت کشورعزیزمان باشد.

ایشان بیان داشت: اگر امروز به خیلی از شاخص‌های علمی و فناوری می‌بالیم روی بستر دارالفنون شکل گرفته است.

آماده هرگونه همکاری با سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی هستیم

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش با بیان بخشی از تاریخچه مدرسه دارالفنون و بیان ابعاد مختلف شخصیتی امیرکبیر در بنا نهادن این مکان مهم ادامه داد: گنجینه تاریخ تعلیم و تربیت ایران و کتابخانه دارالفنون دو اقدام ماندگار است که می تواند پیشانی هویتی نظام آموزش و پرورش کشور باشد و در راستای رسیدن به این اهداف و اجرای این اقدامات مهم، آماده هرگونه همکاری با سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در این زمینه هستیم.

دکتر اللهیار با اشاره به اینکه مدرسه دارالفنون ثمره زحمات مثلث اندیشه توسعه علمی کشور همانند عباس میرزا، قائم مقام فراهانی و امیرکبیر بود بیان داشت:این مدرسه که یک ظرفیت اساسی و تاریخی است نشان دهنده مظلومیت تاریخی افرادی است که خواستند مستقل باشند.

ایشان اعلام کرد آمادگی دارد در هیأت اندیشه ورز مدرسه دارالفنون شرکت کرده و بتواند به این مدرسه کمک کند.

نشست مشترک رییس و دیگر مسئولان سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش امروز چهارشنبه ۲۹ آبان در مدرسه تاریخی دارالفنون برگزار شد.

 

نظر شما