دکتر بهروز گتمیری، رئیس انجمن ژئوتکنیک ایران

سازه و بنای مدرسه تاریخی دارالفنون از استحکام مناسبی برخوردار است.

به گزارش سایت دارالفنون، دکتر بهروز گتمیری رئیس انجمن ژئوتکنیک ایران در بازدی از بخش های مختلف بنای میراثی مدرسه تاریخی دارالفنون ابراز داشت: آنچه از بررسی های اولیه حاص می شود این است که سازه مدرسه تاریخی دارالفنون از استحکام مناسبی برخوردار است.

وی بررسی های دقیق تر خاک و پی ساختمان را قدم اول مرمت دانست و افزود: انجام این کار به سادگی و با کمترین هزینه قابل انجام است.
حفر چند چاهک در اطراف دیوارها جهت مشاهده و آزمایش وضعیت خاک و پی ساختمان و سپس مطالعه و اظهار نظر متخصصین لازمه انجام این مهم است.


پیش از این نیز دکتر کامبیز بهنیا از اساتید شناخته شده و با سابقه دانشکده فنی دانشگاه تهران در رشته عمران، که در حال حاضر ریاست کمِیته بناهای تارِیخی انجمن ژئوتکنیک ایران را نیز بر عهده دارند و دکتر فرهاد تهرانی که از اساتید برجسته و نام آشنای مرمت کشور و استاد دانشگاه شهید بهشتی تهران مِی ­باشند، جهت ارزیابی وضعیت سازه و پی مدرسه تاریخی دارالفنون و ارائه راهکارهایی مبتنی بر اصول حفاظت و مرمت برای آن، از این بنای ارزشمند ملی بازدید جامعی بعمل آوردند.

در این بازدید این دو استاد برجسته نیز پایداری کلی این بنا مناسب ارزیابی شد و ضمن ابراز علاقه به این اثر تاریخی، آمادگی خود برای ارائه ­ی مشاوره های تخصصی و نظارت بر فرآیند مقاوم سازی، مرمت و بهسازی بنا را اعلام کردند.

نظر شما