مهر و دیدار ۳

پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهرانی در مدرسه تاریخی دارالفنون تجلی میابد.

به گزارش سایت دارالفنون، چندی پیش حجت الاسلام و المسلمین دکتر ذوعلم، رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در نشست با همکاران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران، مهترین مصداق تعامل و همکاری مدرسه تاریخی دارالفنون با سایر نهاد ها را اجرای برنامه های فرهنگی، هنری، تربیتی و هویتی با مشارکت و همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان عنوان کردند.
بر همین اساس و با برنامه ریزی های انجام شده و به منظور آشنایی مربیان و مسئولان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران با ظرفیت ها و برنامه های مدرسه تاریخی دارالفنون، نشست فصل پاییز این فعالان عرصه فرهنگی و هنری در سالن امیرکبیر مدرسه تاریخی دارالفنون برگزار شد.
در ابتدای این نشست مسعود بهرامی، رییس مدرسه تاریخی دارالفنون ضمن تشریحی دارالفنون در سه بخش گذشته، حال و آینده، نقطه تلاقی برنامه های دارالفنون با  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را برگزاری اردوهای فرهنگی، تربیتی، هنری و تفریحی عنوان کرد و گفت: امیدواریم با برنامه ریزی های منسجم بزودی شاهد تحقق این مهم باشیم.
مرتضی نظری، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران نیز حضور دسته جمعی کارشناسان، مربیان و مدیران کانون استان تهران در این بنای ارزشمند تاریخی را الهام بخش فعالیت های تربیتی و فرهنگی کانون توصیف کرد و گفت: مدرسه تاریخی دارالفنون، در فهرست مقاصد اردوهای تربیتی کانون استان تهران قرار خواهد گرفت.
در پایان مقرر شد کارگروهی متشکل از نمایندگان دو مجموعه، مصادیق همکاری بررسی و تنظیم نمایند.
 بررسی برنامه های جاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران، استماع بیانات استاد اسفندیار معتمدی، بازدید از مدرسه تاریخی دارالفنون، تشریح برنامه های کانون با موضوع نهج البلاغه از دیگر برنامه های کارشناسان، مربیان و مدیران کانون استان تهران در این برنامه ی نیم روزه بود.

نظر شما