مدیر حوزه های علمیه استان تهران

مشارکت در غنی سازی برنامه های فرهنگی و تربیتی مدرسه تاریخی دارالفنون از وظایف حوزه های علمیه است.

به گزارش سایت دارالفنون، حجت الاسلام و المسلمین رحیمی صادق، مدیر حوزه های علمیه استان تهران در بازدید از مدرسه تاریخی دارالفنون، از عزم جزم حوزه علمیه تهران برای مشارکت در غنی سازی برنامه های فرهنگی و تربیتی مدرسه تاریخی دارالفنون خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین رحیمی صادق فضای میراثی این بنای ارزشمند را بستر مناسبی برای تجلی دستآوردهای علمی حوزه های علمیه و حوزویان در عرصه های مختلف علمی بویژه علوم انسانی دانست و گفت: برای برگزاری نمایشگاه آثار علمی- پژوهشی حوزوی بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در دارالفنون برنامه­ریزی خواهیم کرد.

مدیر حوزه های علمیه استان تهران دارالفنون را خاتسگاه مناسبی برای برنامه ریزی، غنی سازی و تقویت "طرح تربیتی امین" در مدارس دانست و افزود: این طرح تربیتی در ۵۰۰ مدرسه در تهران اجرا می شود که با توجه به برگزاری مستمر اردوهای دانش آموزی در دارالفنون، حضور یک گروه توانمند از مبلغان طرح امین می تواند به غنی سازی برنامه های فرهنگی و تربیتی مدرسه تاریخی دارالفنون بویژه در دهه مبارک فجر کمک کند.

وی بررسی جزئیات و چگونگی همکاری مشترک را دستور کار اولین جلسه شورای معاونین مرکز مدیرت حوزه های علمیه استان تهران عنوان کرد و گفت: پس از بررسی و تدوین پیش نویس، تفاهم نامه همکاری مشترک امضا خواهد شد.

 

نظر شما