بیست و نهمین دورهمی کوله گردها

مدرسه تاریخی دارالفنون در کوله‌پشتی کوله گردهای تهرانی قرار گرفت.

به گزارش سایت دارالفنون، انتشارات سوره‌مهر (وابسته به حوزه هنری) در راستای ترویج فرهنگ کتاب، سینما و موسیقی و در کنار آن معرفی اماکن فرهنگی و تاریخی شهر تهران برنامه­ای با عنوان «کوله‌گردها» را برگزار می‌نماید.

طبق یک برنامه‌ی مشخص کتاب‌ها،‌ فیلم و موسیقی برای مطالعه،‌ دیدن و شنیدن به اعضای گروه معرفی می‌گردد و افراد پس از مطالعه‌ی آن­ها در جلسه‌ای گرد هم می‌آیند تا با حضور یک مهمان که عمدتاً نویسنده کتاب یا‌ منتقد فیلم است با هم گفت‌و‌گو ‌نمایند.

سه کوله‌پشتی این گروه را متفاوت کرده است. کوله‌پشتی‌هایی که هر بار، بر شانه‌ی یکی از اعضا می‌افتد و تا چهارده روز همراه او هستند. چند کتاب، یک دوربین عکاسی فوری و آلبوم عکس، دفترچه یادداشت و یک هدیه این سه کوله‌پشتی را از بقیه جدا می‌کند. این برنامه هر چهارده روز در یکی از مراکز فرهنگی و تاریخی شهر تهران با هدف معرفی آن مرکز به مخاطبان برگزار می‌گردد.

هدف اصلی این برنامه ترویج فرهنگ مطالعه و معرفی محتوای سالم و خوب فرهنگی و هنری است و در کنار آن معرفی مناسب و کاملی هم از مجموعه­های فرهنگی که برنامه در آن­ها برگزار می­گردد، صورت می پذیرد.

بیست و نهمین دورهمی کوله‌گردها در تاریخ چهارشنبه ۲ بهمن، ساعت ۱۶ الی ۱۸:۳۰ با حضور حدود ۲۰۰ کوله­گرد در مدرسه تاریخی دارالفنون برگزار شد.

تمرکز این برنامه بر کتاب­های­ «سلبریتی اینترنتی» (مترجم: دکتر احسان شاه قاسمی) و «خوب­ترین حادثه می­دانمنت» (شاعر: محمدعلی بهمنی) بود.

بخش جذاب برنامه نیز قدم زدن در فضای دلنشین مدرسه تاریخی دارالفنون، عکاسی و آشنایی با تاریخ تعلیم و تربیت ایران اسلامی بود که در مدرسه تاریخی دارالفنون تجلی پیدا می کند.

معرفی تاریخچه،‌ جذابیت­های فرهنگی و تربیتی و گردشگری دارالفنون بخش ویژه برنامه این هفته کوله گردها بود که مسعود بهرامی، رییس مدرسه تاریخی دارالفنون ارائه گر این مطلب بود.

نظر شما