بیانیه گام دوم انقلاب، محصول اجتهاد ژرف در عرصه جهانی متناسب با چالش های امروز جامعه است

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: ارزش های تمدن سازی در سه نهاد آموزش و پرورش، دانشگاه و حوزه علمیه نهادینه می شود؛ ارکان این سه نهاد در یک تعامل نظام مند می تواند اهداف گام دوم انقلاب را در یک بستر عقلانی محقق کند.

به گزارش سایت دارالفنون، حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی ذو علم  یکشنبه ۲۰ بهمن ماه در نشست یاران گام دوم انقلاب در مدرسه تاریخی دارالفنون ضمن گرامی داشت ایام الله دهه مبارک فجر، نام و یاد امام راحل و شهدای راه انقلاب اسلامی اظهارداشت: مخاطبان بیانیه گام دوم انقلاب گسترده است و طیف وسیعی از افراد را در بر می گیرد.
ایشان ادامه داد: افرادی که دغدغه انقلاب را دارند و بطور خاص با باورهای اسلامی و انقلابی خود را متعهد به کارکردهای انقلاب می دانند و هم افراد دلسوزی که به استقلال و تعالی کشور فکر می کنند، زیر چتر گام دوم انقلاب قرار می گیرند.
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی یادآور شد: هر عضو امت اسلامی که برای نجات مسلمانان از چنبره سلطه از نظام استبدادی جهان در تلاش است، در طیف بیانه گام دوم انقلاب قرار می گیرد.
حجت الاسلام ذوعلم بیانیه گام دوم انقلاب را محصول اتحاد ژرف در عرصه جهانی متناسب با چالش های امروز جامعه دانست و یادآور شد: منطق و زلال حکمت این بیانیه و همچنین برگرفته شدن آن از منابع عقل و قرآن و عترت و تجربه های تاریخی تلخ و شیرین حرکت رو به تعالی اسلام  را در پیش دارد.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب به عنوان یک مجتهد روز آمد دست به قلم شده و بیانیه گام دوم انقلاب، عصاره ای از درون ایشان است. در واقع این بیانیه اندیشه های یک حکیم دارای اندیشه ناب اسلامی است.
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با بیان اینکه در تاریخ اسلام همواره یک فقیه  عناصر زمان و چالش های زمانه را بیان می کرده، عنوان کرد: حضرت امام خمینی (ره) فقیه زمان بود که هیچ ادعایی نداشت و تنها به عنوان یک مومن متعهد برای نجات جامعه اسلامی وارد عرصه شد و پایه های  انقلاب را بنیان گذاشت. 
حجت الاسلام ذوعلم خاطر نشان کرد: ۴۰ سال پیش از ۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۵۷ نظام خشن استبدادی وجود داشت که آیت الله مدرس و افراد با بصیرت همانند وی را غریبانه به شهادت رساند. همه مردم یک صدا و یکپارچه پشت سر حضرت امام خمینی (ره)  قرار گرفتند که نه تنها از هیچ پشتوانه ای برخوردار نبود، بلکه همه عوامل هم ضد او تعیین شده بود.
وی افزود: جبهه انقلاب پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، این انقلاب نه تنها فروغ خود را از دست نداده، بلکه یک جبهه جهانی اسلام تشکیل داده است.
حجت الاسلام ذوعلم گفت: در حال حاضر باید با استفاده از پشتوانه همراهی امت اسلامی این مسیر انقلاب را  طی کرد تا زمینه استقرار نظام عدل جهانی حضرت امام مهدی(عج) فراهم شود.
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با بیان اینکه جامعه امروز به خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی نیاز دارد، گفت: خود سازی شامل یک حرکت عمیق در بعد دانش و حرکت علمی در علوم انسانی است که اندیشمندان بسیاری در این حوزه گام برداشتند.

نظر شما