مرکز آزاد اندیشی دینی

طرح راه اندازی پایگاه گفتمان نخبگانی فرهنگی و تربیتی در عرصه ی علوم انسانی و اسلامی در دارالفنون از مسیر ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش تدوین می شود.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی ذو علم، معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در دیدار با رییس و اعضای شورای مدیران حوزه های علمیه استان تهران، رفت و آمد نخبگان علوم انسانی و اسلامی به دارالفنون را موجب اعتلای روزافزون این بنای ارزشمند تاریخی دانست.
وی با اشاره به طرح احیای مجدد ظرفیت آموزشی دارالفنون با راه اندازی دبیرستان ماندگار دارالفنون، تاسیس پایگاهی برای گفتمان های علمی و تخصصی در عرصه ی علوم اسلامی و انسانی با مشارکت اندیشمندان حوزوی در دارالفنون را زمینه ساز ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و مباحثه در علوم اسلامی بین فرهنگیان و دانش آموزان دانست و گفت: نمایشگاه دستاوردهای علمی حوزه های علمیه در چهل سال انقلاب اسلامی در کنار پایگاه گفتمان نخبگانی دارالفنون راه اندازی شود.
معاون وزیر آموزش و پرورش نگاه ویژه در طراحی این پایگاه به فرهنگیان و دانش آموزان را ضروری دانست و گفت: امکان سنجی و جانمایی برپایی این نمایشگاه با توجه به دیگر کارکردهای دارالفنون بررسی و امکان بهره مندی فرهنگیان از این ظرفیت علمی و تحقیقاتی در قالب دوره های آموزشی ضمن خدمت فرهنگیان برنامه ریزی گردد.
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تدوین طرح جامع این پیشنهاد مشتمل بر جنبه های علمی و محتوایی و نیز ملاحظات حقوقی،مدیریتی و اداری را لازمه اجرای آن عنوان کرد و گفت: این طرح پس از تدوین از مسیر ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش تصویب و ابلاغ شود.

لازم به ذکر است در این دیدار حجت‌الاسلام عبدالرسول هاجری دبیر انجمن‌ها و قطب‌های علمی حوزه‌های علمیه، حجت الاسلام والمسلمین محمدهادی رحیمی صادق، مدیر حوزه علمیه استان تهران و جمعی از معاونین مرکز مدیریت حوزه های علمیه تهران، حجت الاسلام و والمسلمین رشاد را همراهی کردند.

نظر شما