با حضور رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

جفرافیای فرهنگی مدرسه تاریخی دارالفنون موضوع آزمون میدانی المپیاد ملی جغرافیا

به گزارش سایت دارالفنون، برگزیدگان کشوری المپیاد ملی جغرافیا در مسیر کسب آمادگی برای شرکت در هفدهمین دوره المپیاد بین المللی جغرافیا که تابستان آینده در کشور ترکیه برگزار خواهد شد، ضمن بازدید میدانی از بخش های مختلف مدرسه تاریخی دارالفنون، در آزمونی با موضوع هویت تاریخی و جغرافیای فرهنگی دارالفنون شرکت کردند.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی ذو علم، معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، ضمن بازدی از این آزمون در نشستی با برگزیدگان ملی المپیاد جغرافیا شرکت کرد و ضمن گفتگو و شنیدن نظرات دانش آموزان، برای ایشان در المپیاد بین المللی جغرافیا آرزوی موفقیت کرد.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اهمیت پرداختن به علوم انسانی، توجه به این مهم را یک موضوع "فهمی" عنوان کرد و افزود: با توصیه و تحکم نمی توان این مهم را راهبری کرد. لازم است فهم و درک در افراد ایجاد شد و پس از آن آثار این فهم در سیاست ها، راهبردها، اهداف و برنامه ها نمایان خواهد شد.
دانیال طاهرخانی(قزوین)،یلدا حدادی(قم)، مهراوه سخایی(کرج)، یاسمین خلیلی(شیراز)، سانیا محمدیان(خرم آباد) و آیلین خدایاری(کرج) برگزیدگان کشوری المپیاد ملی جغرافیا بودند که در برنامه حضور داشتند.
همچنین در ابتدا برنامه دکتر نازیا ملک محمودی، رییس کمیته علمی المپیاد جغرافیا و دکتر مهشید شفاعی، استاد دانشگاه قزوین و عضو کمیته علمی المپیاد جغرافیا توضیحاتی را درباره این المپیاد ارائه کردند.


لازم به ذکر است این اولین باری است که جمهوری اسلامی ایران در المپیاد بین المللی جغرافیا نماینده خواهد داشت و این نمایندگان پس چند دوره آزمون و از بین ۴۰ نفر منتخب کشوری برگزیده شده اند و در نهایت تیم ۴ نفره ای متشکل از نفرات برتر در هفدهمین دوره المپیاد بین المللی جغرافیا که تابستان آینده در کشور ترکیه برگزار خواهد شد، نماینده جامعه دانش آموزی ایران اسلامی خواهند بود.

 

نظر شما