نمایشگاه «تهران قدیم» در مدرسۀ تاریخی دارالفنون

به گزارش وب سایت مدرسۀ تاریخی دارالفنون ، در آینده نزدیک نمایشگاه «تهران قدیم » در مدرسۀ دارالفنون میزبان جوانان ، نوجوانان ، دانش آموزان مقطع تحصیلی متوسطه و سایر علاقه مندان خواهد بود.

مدیر دارالفنون در این رابطه اظهارداشت: این نمایشگاه به صورت دو بعدی و گاها" سه بعدی در ابعاد بزرگ با توجه به نمای شهری تهران قدیم از قبیل ساختمان ها ، میدان ها ، کسب و کار و مغازه ها، فضاهای شهری ، ادوات و وسایل آن دوران می باشد به نحوی که بازدیدکننده می تواند با گشت و گذاری کوتاه با نمای ظاهری معماری و فرهنگ شهر نشینی مردمان تهران قدیم آشنا شوند.

حافظی ادامه داد: در این نمایشگاه سعی شده به جای پرداختن به جزئیات فقط نمای کلی مورد توجه قرار گیرد چون مخاطب و گروه هدف این نمایشگاه محققین و تهران شناسان نیستند بلکه صرفا" برای آشنائی جوانان و نوجوانان دانش آموز و شهروندان علاقه مند با فضای جغرافیایی و معماری تاریخی آن دوره می باشد.

سید علی موسوی طراح و مجری این طرح گفت : این نمایشگاه در مساحت تقریبی ۵۰۰ مترمربع با مواد و مصالح نمایشگاهی و دکوری از قبیل چوب – فلز- پلکسی گلاس – کامپوزیت – یونولیت و غیره طراحی و اجرا خواهد شد ، لازم به ذکر است که به علت موجود نبودن عکسها ی با کیفیت که قابلیت نمایشگاهی و بزرگنمایی داشته باشد لذا در بعضی موارد از تکنیک تصویرسازی و نقاشی و فتومونتاژ استفاده خواهد شد.

  ما را در اینستاگرام دنبال کنید: darolfonoon_amirkabir@

نظر شما