دارالفنون

همایش ملی پیشگیری و مبارزه با فساد در مدرسه دارالفنون برگزار شد.

روز پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ دومین همایش ملی هم افزایی ظرفیت‌های علمی و مردمی پیشگیری و مبارزه با فساد در مدرسه دارالفنون برگزار شد.

در این همایش که به مناسبت سالروز شهادت امیرکبیر در مدرسه دارالفنون برگزار گردید، به راهکار‌های پیشگیری و مبارزه عملی و همه جانبه با فساد پرداخته شده است. معاون حقوقی رئیس جمهور، شهردار تهران و رئیس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس از سخنرانان این همایش بودند.

برگزاری مراسم سالروز شهادت امیرکبیر درمدرسه دارالفنون

 به مناسبت شهادت میرزا تقی خان امیرکبیر شورای تشکل های مبارزه با فساد با همکاری مدرسه دارالفنون ، وزارت آموزش و پرورش ، وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری ، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ، دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، اتاق بازرگانی تهران و برخی تشکل های مردم نهاد دومین همایش ملی با عنوان "هم افزایی ظرفیت های  علمی ومردمی پیشگیری ومبارزه با فساد " را با محوریت " امیرکبیر – نماد احیای سلامت اداری و مبارزه با فساد " در روز پنجشنبه ۹۷/۱۰/۲۷ در مدرسه دارالفنون برگزار می نماید. از عموم علاقمندان دعوت می شود تا در این همایش با شکوه شرکت فرمایند.

برگزاری جلسه شورای سیاستگذاری مدرسه دارالفنون

جلسه شورای سیاستگذاری مدرسه دارالفنون روز دوشنبه ۹۷/۱۰/۱۷ با حضور اکثریت اعضای شورا در مدرسه دارالفنون برگزار گردید.

جلسه هم اندیشی انتشارات مدرسه وافق های پیش رو در دارالفنون

آینده بهتر با ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل

جلسه هم‌اندیشی تحت عنوان «انتشارات مدرسه و افق‌های پیش‌رو» با حضور دکتر حیدر تورانی، سرپرست محترم سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، محمد ناصری رییس هیات مدیره، حمیدرضا شاه‌آبادی مدیر عامل انتشارات مدرسه و همچنین بیش از ۴۰ نفر از شاعران و نویسندگان حوزه تألیف و کارشناسان  روز سه شنبه ۰۶/۰۹/۹۷ در مدرسه دارالفنون برگزار شد.

بازدید کارشناسان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران از دارالفنون

مدیر ‌کل حفظ و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی ایران: آماده حمایت های فنی و تخصصی از طرح مرمت و بازسازی مدرسه تاریخی دارالفنون هستیم.

گفتگو با دکتر ایرج حسابی

حضوردکترایرج حسابی فرزندپرفسورحسابی درمجموعه دارالفنون .صبح امروز ۹۷/۴/۵دکترایرج حسابی به همراه دوتن ازهمکاران بنیادپرفسورحسابی دریک نشست صمیمی دردفتر مدیریت مجموعه باحضور آقای رمضانی مدیردارالفنون.

نشست صمیمی وزیربانماینده گان معلمان استانها

وزیرآموزش و پرورش در مراسم بزرگداشت مقام معلم گفت: مدرسه باید مهم ترین و بزرگترین بخش آموزش و پرورش باشد

گفتگو با استاد دارالفنون دکتر حسین محمدزاده صدیق

گفتگوی صمیمی با دکترحسین محمد زاده صدیق نویسنده و مترجم، فعال سیاسی و از اساتید مدرسه دارالفنون، جناب دکتر به خانه خودتان دارالفنون خوش آمدید. از اینکه افتخار آشنایی با یکی از چهره های ماندگار علمی فرهنگی نصیب مجموعه دارالفنون شد خوشحالیم. س. از زندگی خود و از سوابق علمی به ویژه سابقه خود در دارالفنون بفرمائید. ج. من هم به نوبه خود تشکر دارم ازاینکه چند لحظه فرصت نسیبم شد تاپس از گذشت سالها باردیگردر این مکان حضوریافتم  بنده  از سال ۶۸تاسال۷۳ افتخار معلمی را داشتم .دراین دوره علاوه برکسوت معلمی فعالیت فرهنگی گسترده برای معرفی دارالفنون وبانی آن امیرکبیر داشتیم که نمونه آن فصل نامه دارالفنون رامی توان اشا ره کرد و پس ازآن درسال۷۳ درآموزش وپرورش بازنشسته شده وادامه کار را دردانشگاه های مختلف پی گرفتم.

بازدیددانش آموزان مدرسه شهیدغلامعلی پیچک منطقه ۱۳

صبح امروزتعداد ۵۰ نفراز دانش آموزان مدرسه شهیدپیچک آموزش وپرورش منطقه ۱۳ تهران ازمجموعه تاریخی دارالفنون بازدید بعمل آوردند.

Pages

Subscribe to RSS - دارالفنون