دارالفنون

پای حرف‌های پروفسور «داریوش فرهود» دانش آموخته دارالفنون و پدر علم ژنتیک ایران

۸۱ ساله است و می‌گوید: «هر وقت بمیرم جوان‌مرگ‌شده‌ام» شنیدن این جمله از زبان پروفسور «داریوش فرهود» در اولین ملاقات، هم شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد و هم یک شوخی ؛ اما وقتی ساعتی با او معاشرت می‌کنیم، راز این سرزندگی را درمی‌یابیم.

پای حرف‌های پروفسور «داریوش فرهود» فارغ التحصیل دارالفنون و پدر علم ژنتیک ایران

پروفسور فرهود علاوه بر علم پزشکی، انسان‌شناسی بر پایه علوم انسانی و علم ژنتیک، روانشناسی  را نیز در دانشگاه‌های آلمان تحصیل‌کرده است؛

ظرفیت های بالقوه فرهنگی هنری دارالفنون

به گزارش سایت دارالفنون نمایندگان انجمن ها و جوامع فرهنگی و هنری کشور با موضوع مشارکت در برنامه ها و فعالیت های دارالفنون گردهم آمدند.

قدردانی نماینده میراث فرهنگی از روند مرمت

به گزارش سایت دارالفنون، مهندس معمارزاده نماینده اداره کل میراث فرهنگی استان تهران از روند مرمت و بازسازی بنای تاریخی دارالفنون بازدید و از زحمات انجام شده قدردانی کرد.

 

خاطره ای از استاد

محقق ارجمند و استاد اخلاق، حضرت آیت الله جاودان که دوران دبیرستان را در مدرسه تاریخی دارالفنون گذرانده اند، در بخشی از زندگی نامه ای که به قلم خود به رشته تحریر درآورده اند، خاطراتی از این مدرسه را عنوان کرده اند.

باز نشر شعار دانش آموزان وقت مدرسه تاریخی دارالفنون

راستی، خرد، دانایی، تندرستی، توانایی، هوشمندی و میهن عزیزمان ایران کلید واژه های بیانیه دانش آموزان دارالفنون به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۱۳۲۹-۱۳۲۸ بوده است.

... وَ یُزَکِّیهِمْ وَ یُعَلِّمُهُمُ الْکِتابَ وَ الْحِکْمَةَ...

به گزارش سایت دارالفنون حجت الاسلام و المسلمین دکتر ذوعلم،معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به مناسبت نواختن نمادین زنگ آغاز سال تحصیلی درمدرسه تاریخی دارالفنون پیامی منتشر کردند.

 

Pages

Subscribe to RSS - دارالفنون