مراسم افتتاحیه جشنواره بین المللی فیلم رشد در مدرسه دارالفنون

به گزارش وب سایت مدرسه دارالفنون مراسم آغاز بکار چهل و ششمین دوره جشنواره بین المللی فیلم های آموزشی تربیتی رشد عصر دیروز با شرکت ۸۲۰ فیلم ایرانی و ۲۲۴ فیلم خارجی از کشورهای مختلف در تالار امیرکبیر مدرسه تاریخی دارالفنون برگزار گردید.

مهندس سعید بدیعی دبیر جشنواره ضمن خوشامدگویی، گزارشی اجمالی از فرایند فراخوان، دریافت آثار، داوری و معرفی فیلم ها به جشنواره ارائه نمود. سپس دکتر محمدیان رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با تشکر و قدردانی از برگزار کنندگان، تهیه کنندگان آثار، داوران و سایر عوامل دست اندکار که فرصت مناسبی را برای معرفی آثار برتر فراهم ساخته اند، افزود: خداوند زیباست و زیبایی ها را دوست دارد و کسانی که در این راه تلاش می کنند، قطعا در راه تبلور بخشیدن به این زیبایی ها گام برمی دارند.

درادامه محمد فاضل مدیرکل دفتر وزارتی وزارت آموزش و پرورش پیام دکترفخرالدین احمدی دانش آشتیانی را بشرح زیرقرائت نمود :

" به نام تصویرگر بی همتا

در مسیر تحقق تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش، بهره گیری از رسانه های متنوع آموزشی به ویژه رسانه جذاب، تاثیرگذار و نقش آفرین فیلم و سینما یک ضرورت غیرقابل انکار است و در این میان جشنواره بین المللی فیلم های علمی، آموزشی و تربیتی رشد به عنوان دیرپا ترین جشنواره سینمایی کشور و بزرگترین گردهمایی سینماگران فرهنگی و فرهنگیان سینماگر یکی از مهمترین رخدادهای هنری تربیتی بر تقویم هنر این مرزو بوم اصیل و هنر پرور محسوب می گردد. برنامه ریزی و برگزاری چهل و ششمین دوره از این رخداد فرهنگی فرخنده با ایام سوگواری شهادت سرور آزادگان جهان حضرت حسین ابن علی (ع) و یاران باوفایش مقارن گردیده و معطر به شمیم آسمانی و جانبخش حسینی و زینبی شده که شایسته است هنرمندان متعهد درسهای قدسی مکتب آنها را که زیباترین جلوه های حیات طیبه و ناب ترین دستمایه تعلیم و تربیت است با ابزار سحرآمیز خود در ذهن و ضمیر دانش آموزان جلوه گر سازند.

بی شک سینما به عنوان ابزاری در خدمت آموزش و رسانه ای در مسیر تربیت و تعلیم نسل آینده ساز ایران اسلامی نیازمند اتاق فکر و فرمانی است که امروزه جشنواره فیلم رشد این مسئولیت مهم و خطیر را عهده دار است؛ جشنواره ای که از دیرباز مورد توجه طیف گسترده ای از هنرمندان و کارشناسان زبده و نخبه علمی و فرهنگی داخلی و بین المللی بوده است و بسیاری از برگزدیدگان جوان دوره های قبل این جشنواره در سالهای بعد به نامداران خوش آوازه ای در عرصه هنر متعهد ایران اسلامی مبدل شدند.

حمایت از آثار لطیف و شریف فیلمسازان فرهیخته و فرهنگ ساز و تشویق و معرفی دانش آموزان فیلمساز و آینده ساز رسالتی است که جشنواره بین المللی فیلم رشد در پی ایفای آن است و شایسته است تمامی بخشهای گسترده خانواده بزرگ تعلیم و تربیت کشورمان از این درخت تناور رسته از بطن نظام آموزش و پرورش کشور حمایت کنند تا کودکان و نوجوانان ایران عزیز لذت متفاوت آموختن و حلاوت کاوشگری و خلاقیت را بر پرده نقره ای سینما تجربه کنند و گامی به سوی بهتر دیدن و زیباتر اندیشیدن بردارند.

باآرزوی سربلندی و سعادتمندی برای جامعه فرهیخته فرهنگیان و دانش اموزان ایران اسلامی -- فخرالدین احمدی دانش آشتیانی ----- وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران"

 darolfonoon_amirkabir@  

  telegram.me/darolfonoon_amirkabir 

 

 

نظر شما