بمناسبت رشادت و شهادت غیور مردان آتش نشان در حادثه حریق و ریزش ساختمان پلاسکو

پایان تلخ پلاسکو ،
 یادگار ۵۴ ساله تهران ، یکی از نمادهای گام برداشتن ایران به سمت مدرنیزاسیون و صنعتی شدن بود که دیروز پس از نیم قرن فعالیت تجاری بعلت فرسودگی بیش از حد ، دچار حریق شد و در نهایت فرو ریخت.

در جریان این حادثه تأسف بار که منجر به تخریب کامل ساختمان ۵۴ سالۀ پلاسکو گردید تعدادی از آتش نشان های غیور و شجاع میهنمان که برای نجات جان و مال هموطنان گرفتار در آتش وارد این ساختمان فرسوده شده بودند با تخریب یکباره ساختمان ۱۷ طبقه در زیر آوار  و آتش مدفون گریده و به شهادت رسیدند.

شهادت سرافرازانه بزرگمردان میدان فداکاری و رشادت در مسیر رسالت جانفشانی و حفاظت از جان انسانها که به قلم این قهرمانان در تاریخ جهاد و شهامت ایران اسلامی به ثبت رسید و جاودانه شد، موجی از تاثر، سوگ و اندوه را در میان جامعه ایجاد کرد.
به راستی که شهادت اصلی ترین پل رسیدن به معبود است و جانفشانی در راه حفظ جان هم نوع دلی بزرگ می‌خواهد و عظمی استوار و به حقیقت که این شهدای گرانقدر با عبور از این گذرگاه درخشان برای همیشه جاودانه شدند. این از جان گذشتگی تصویری دیگر از عزت و سربلندی رابرای ملت شریف ایران اسلامی به جای گذاشت و به همگان آموخت که راه شجاعت، فداکاری  و انسانیت همچنان ادامه دارد.
  ضمن ابراز تاسف و همدردی ،این فقدان و ضایعه بزرگ را صمیمانه  به ملت شریف ایران و خانواده داغدار این عزیزان و جمعیت بزرگ و فداکار آتش نشانی کشور تسلیت عرض نموده و علو درجات معنوی را برای این مجاهدان غیور  مسئلت می‌نمائیم.

darolfonoon_amirkabir@

telegram.me\darolfonoon_amirkabir

نظر شما