اراده جدی مسئولین نوسازی و تجهیز مدارس کشور برای بازسازی مدرسه دارالفنون

یه گزارش وب سایت مدرسۀ دارالفنون ، دکتر نظر پور رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور به اتفاق دکتر حناچی معاون وزیر مسکن و شهرسازی و از اساتید معماری دانشگاه تهران و تعدادی از مسئولین سازمان نوسازی استان تهران ، یک شنبه ۲۲/۱۲/۹۵  از مدرسۀ تاریخی فرهنگی دارالفنون بازدید کردند.

دکتر نظر پور که طی ۳۰ روز گذشته برای بار دوم از این مدرسه بازدید می کرد پس از دیدن قسمتهای مختلف بنا ، در جلسه ای که به منظور بررسی چگونگی آغاز پروژه مقاوم سازی و مرمت دارالفنون در دفتر رئیس دارالفنون تشکیل شد اظهاد داشت : مرمت دارالفنون باید خیلی خوب مناسب و ماندگار باشد تا آیندگان این کار را تحسین کنند. وی ادامه داد: امیدواریم در سال ۹۶ با تخصیص منابع لازم و استقرار پیمانکار در دارالفنون ، زمینه اجرایی شدن پروژه مقاوم سازی و مرمت مدرسه دارالفنون مهیا و با جلب مشارکت های مردمی بلاخص خیرین نیک اندیش ( دوستداران و دانش آموختگان مدرسه دارالفنون ) بتوانیم امر مرمت و بازسازی این بنا را هرچه زودتر به اتمام برسانیم.

دکتر نظرپور در این جلسه دستور انجام مقاوم سازی بخشهایی از دارالفنون و نازک کاری آن را به مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران صادر کردند.

ابوطالب حافظی دبیرشورای سیاستگذاری و رئیس دارالفنون در این جلسه ، ضمن تشکر از حضور دکتر نظرپور در دارالفنون گفت : این که طی دو هفته اخیر دکتر نظر پور دو بار از دارالفنون بازدید نموده اند نشان از اهتمام و جدیت ایشان در امر مرمت و بازسازی این بنای فاخر آموزشی تاریخی دارد و قابل تقدیر است ، حافظی اظهار داشت: افرادی از فارغ التحصیلان دارالفنون جهت کمک به این مجموعه وارد عرصه شده اند که انشاء اله با همت سازمان نوسازی مدارس استان تهران و پس از مشخص شدن پیمانکار مربوطه وارد عمل خواهند .

دکتر نظر پور و مسئولین سازمان نوسازی استان تهران پس از این جلسه در حیاط زیبا و با صفای مدرسه دارالفنون حضور بافته و به مناسبت هفته منابع طبیعی و درختکاری چند نهال میوه کاشتند، دکتر نظر پور درخت و کاشت درخت را کمک به تنفس زمین و حیات نسل‌های آینده دانست و همه مردم باید در این ایام در کاشت باشند.

 

 

               

  

       

 

  • ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
  •    تلگرام :          darolfonoon_amirkabir
  • اینستاگرام :          darolfonoon_amirkabir

نظر شما