دانشجویانی از ۳۰ کشور جهان در «دارالفنون» ثبت نام کردند.

به گزارش وب سایت مدرسه دارالفنون و به نقل از ستاد اطلاع رسانی سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر ، رضا میرکریمی دبیرجشنواره اظهار داشت: بر اساس اهداف تازه و بلند مدت جشنواره که تبدیل جشنواره جهانی به یک قطب مهم فرهنگی در منطقه است ، قرار بر این شد تا در جشنواره به آموزش و نگاه آکادمیک به سینما توجه ویژه شود و بر همین اساس دارالفنون شکل گرفت و تلاش کردیم این به یک اردوی استعداد یابی تبدیل شود و فیلمسازان مستعد و جوان را در منطقه شناسائی کنیم که سال گذشته دارالفنون در دوره اول برگزاری با استقبال و بازخوردهای بسیار خوبی مواجه شد.

میرکریمی گفت: برخی از فستیوال های بین المللی این ماموریت را برای خود قایل هستند که در کنار نمایش آثار سینمایی جدید بخشی را به اسم استعدادیابی داشته باشند و با توجه به اینکه اهداف این دوره از جشنواره جهانی فیلم فجر در ابتدا منطقه ای و بعد جهانی تعریف شده و ایران هم پایگاه خوبی است که کشورهای همجوار از آن الگو بگیرند و از طریق سینمای کشور ما رشد پیدا کنند، بخش «دارالفنون» را در این دوره از جشنواره طراحی کردیم.

مازیار میری ، مدیر بخش دارالفنون ضمن معرفی خودش به هنرجویانی که از ۳۲ کشور به بخش دارالفنون آمده اند گفت: از امروز به طور رسمی کلاس‌های دارالفنون آغاز می‌شود. «دارالفنون» نام قدیمی‌ترین مدرسه کشور ایران است که در روز آخر این دوره از این مدرسه بازدید خواهیم کرد.

او افزود: بهترین استادان سینمای ایران و جهان در کنار شما خواهند بود و تجربیات‌شان را به شما منتقل خواهند کرد. امیدوارم همه ما از این فرصت طلایی استفاده کنیم و امیدوار باشیم این کلاس‌ها اتفاق خوبی را برای آینده شغلی شما رقم بزند.

عادل، نماینده هیات علمی دارالفنون با بیان این‌که در دانشکده سینما و تئاتر به صورت تخصصی سینما تدریس می‌کند عنوان کرد: شما کارگاه‌های مختلفی اعم از فیلمنامه‌نویسی، صدابرداری و صداگذاری و تولید را خواهید گذراند و در پایان این دوره باید طرح خودتان را برای ساخت فیلم کوتاه ارائه بدهید.

میری ادامه داد: امسال نسبت به سال گذشته با استقبال چشمگیر کشورهای دیگر مواجه شدیم ، در سال گذشته فقط ۱۰ کشورتقاضای شرکت در دارالفنون را داشتند درحالی که این میزان امسال ۳ برابر شده و بیش از ۳۰ کشور برای شرکت در این دوره از دارالفنون ثبت نام کرده اند.
مدیر بخش دارالفنون جشنواره جهانی فیلم فجر ادامه داد: جدا از کشورهای منطقه مانند فلسطین و لبنان که سهم بیشتری برایشان در نظرگرفتیم و نگاه ویژه‌ای به آنها داریم کشورهایی از آسیای دور مانند چین، ژاپن، کره، هند، مالزی، نپال، اندونزی، مراکش، بوتان و….همچنین چندین کشور اروپایی مانند یونان، ایرلند، روسیه، هلند، بوسنی، مونته نگرو، صربستان، بلژیک و…تقاضای شرکت در دا‌رالفنون را داشته‌اند. همچنین بیشترین تقاضاهای رسیده دراین دوره از کشورهای روسیه، ترکیه، هلند و صربستان بوده است.
دانشجویان شرکت کننده در این اردو همراه با اساتید و هنرمندان سینما روز سه شنبه ۵ اردیبهشت از مدرسۀ تاریخی دارالفنون بازدید خواهند کرد.

  • ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
  •    تلگرام :          darolfonoon_amirkabir
  • اینستاگرام :          darolfonoon_amirkabir

نظر شما