گردهمائی دانش آموختگان مدرسه دارالفنون در ماه مبارک رمضان

گردهمائی استادان و دانش آموختگان مدرسه تاریخی دارالفنون در ماه مبارک رمضان

 به مناسبت گرامیداشت مقام معلم پیش کسوت زبان انگلیسی مرحوم «علی رحمانی » و در سالگرد شهادت مصطفی چمران و استاد علی شریعتی مراسمی همراه با صرف افطاری در ۲۶ ماه مبارک رمضان با حضور دانش آموختگان دهه های ۳۰ و ۴۰ مدرسه دارالفنون در تالار امیرکبیر این مدرسه برگزار گردید .

 بیش از یکصد تن از استادان و دانش آموختگان دهه های ۳۰ تا ۵۰ مدرسه دارالفنون با شرکت در این مراسم ، یاد و خاطره  معلم قدیمی و با اخلاق خود «استاد علی رحمانی »را گرامی داشتند.

دراین روز معلمان قدیمی و دانش آموختگان بیش از نیم قرن گذشته مدرسه دارالفنون شامل : وزیر ، رئیس ، وکیل ،تاجر، بازرگان ، دیپلمات، پزشک ، جراح ، ادیب ، استاد دانشگاه ، معلم و ... که غالبا" به افتخار بازنشستگی نائل آمده و برخی نیزمشغول کار و تدریس بودند، همه  بعنوان شاگرد دارالفنون  در کنار هم و سر یک میز نشستند.

 شرکت کنندگان  در این گردهمائی ابتدا ساعتی قبل از افطار در محوطه حیاط دارالفنون با یکدیگر دیدار کردند و به بیان خاطرات شیرین سالهای درس و تحصیل در کلاسهای دارالفنون پرداختند و عکس یادگاری کنار حوض هشت ضلعی وسط حیاط گرفتند و پس از پخش اذان مغرب به ادای فریضۀ واجب نماز اول وقت پرداختند و بعد از آن جهت صرف افطار وارد سالن امیرکبیر شدند. پس از افطاری به مناسبت سالگرد شهادت مصطفی چمران که از دانش آموختگان مدرسه دارالفنون بود ، فیلمی کوتاه از زندگی و خدمات ارزشمند وی برای حاضرین پخش شد . سپس آقای ابوطالب حافظی دبیرشورای سیاستگذاری و رئیس فعلی دارالفنون طی سخنانی مبسوط به بیان ویژگیهای شخصیتی و علمی شهیدان دکترمصطفی چمران و دکترعلی شریعتی پرداختند.

اقای حافظی در ادامه گزارشی از روند بازسازی و اقدامات انجام پذیرفته در دارالفنون طی دو سال گذشته همچنین گزارشی از حضور و جلسه ایی که جامعه خیرین مدرسه ساز در دارالفنون داشتند ارائه و بیان داشتند: خیرین محترم مدرسه ساز استان تهران جهت امر مهم بازسازی مدرسه دارالفنون اعلام آمادگی نموده و مقرر شده است بعد از ماه مبارک رمضان کنگره خیرین سراسر کشور در تالار امیرکبیر مدرسه دارالفنون تشکیل شود و یکی از برنامه های در دستور کار این کنگره ، مرمت و بازسازی مدرسه دارالفنون خواهد بود و بدینوسیله از دانش آموختگان مدرسه دارالفنون نیز درخواست نمود تا در این کنگره شرکت و در این امر خیر و بسیار مهم مشارکت نمایند.

در این مراسم برخی از شاگردان قدیمی دارالفنون که در آمریکا و دیگر کشورها اقامت داشتند با اسکایپ و تلفن پیام خود را قرائت نمودند.

  • ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
  •    تلگرام :          darolfonoon_amirkabir
  • اینستاگرام :          darolfonoon_amirkabir

نظر شما