بازدید کارشناسان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران از دارالفنون

مدیر ‌کل حفظ و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی ایران: آماده حمایت های فنی و تخصصی از طرح مرمت و بازسازی مدرسه تاریخی دارالفنون هستیم.

روز یکشنبه ۲۱/۵/۹۷ گروهی از کارشناسان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران ساعت ۱۱ الی ۱۳ از مدرسه تاریخی دارالفنون بازدید کردند. در این بازدید که حدود ۳۵ نفر از کارشناسان خبره این سازمان حضور داشتند، آقای دکتر عابد بدریان، رئیس مدرسه دارالفنون ضمن عرض خیر مقدم، به اهمیت مدرسه تاریخی دارالفنون و نقش بی بدیل آن در شاعه و گسترش آموزش علوم و فنون جدید در ایران اشاره کرده و به اهمیت کاربری فرهنگی- آموزشی مدرسه دارالفنون تاکید نمودند. رئیس مدرسه دارالفنون از عزم جدی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برای مرمت و احیای این مدرسه تاریخی و ارایه خدمات فرهنگی- آموزشی به کارکنان وزارت آموزش  وپرورش و سایر ارگانهای علاقمند به این مجموعه تاریخی خبر دادند.

مدیر ‌کل حفظ و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی ایران که در این بازدید کارشناسان را همراهی می‌کرد، ضمن قدردانی از توجه وزارت آموزش و پرورش به احیای مدرسه تاریخی دارالفنون، از  آمادگی این اداره کل در انجام همکاری‌های فنی و تخصصی در تهیه طرح مرمتی بنای تاریخی دارالفنون و نظارت بر حسن اجرای مرمت و بازسازی آن خبر داد.

سید ‌هادی احمدی روئینی مدیر کل حفظ و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی ایران ضمن استقبال برای حضور و یا میزبانی از جلسات تخصصی  که برای  احیای مدرسه تاریخی دارالفنون برگزار می شود گفت: برای حفظ بناهای تاریخی که در اختیار نهادهای دولتی قرار دارد، نیازمند یک مشارکت و هم فکری جدی هستیم.

احمدی ادامه داد: همه‌ سازمان‌های دولتی برای ایجاد موزه تخصصی و یا میزبانی از میهمانان داخلی و خارجی نیازمند یک فضا با معماری ایرانی و سنتی می‌باشند که بی شک احیای اماکن در اختیار می‌تواند بهترین گزینه برای این مسئله باشد.

نظر شما