... وَ یُزَکِّیهِمْ وَ یُعَلِّمُهُمُ الْکِتابَ وَ الْحِکْمَةَ...

به گزارش سایت دارالفنون حجت الاسلام و المسلمین دکتر ذوعلم،معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به مناسبت نواختن نمادین زنگ آغاز سال تحصیلی درمدرسه تاریخی دارالفنون پیامی منتشر کردند.

 

متن پیام به شرح زیر است:

... وَ یُزَکِّیهِمْ وَ یُعَلِّمُهُمُ الْکِتابَ وَ الْحِکْمَةَ...

 

      شروع سال تحصیلی و نخستین روز مهرماه سرآغاز تجدید حیات آموزشی و تربیتی و نوید بخش حرکتی جدید درمسیر پیشرفت و تعالی کشور است . در این روز  ، جامعه ما شاهد شور و نشاطی تازه در بین نوجوانان و جوانان ومجاهدتی دوباره توسط معلمان دلسوز و متعهدی است که با تلاش علمی و تربیتی خود گام دیگری را برای زمینه سازی رشد و تعالی نسل آینده فراهم می سازند.

       امسال نخستین مهر چلة دوم انقلاب اسلامی برای همکاران و مسئولان خدمتگزار در بخش های مختلف در آموزش و پرورش  ، فرصتی است در جهت بازخوانی آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی و تبیین عمیق و نهادینه سازی آن در محیط مدرسه و در جان و دل دانش آموزان .

       آزادی ، اخلاق ، معنوّیت ، عدالت ، عقلانیّت ، عزّت ، استقلال و برادری ، آرمان های انقلاب و ارزش های اسلامی  ای است که هرچند با مجاهدت و ایثارگری شهدای عزیزمان و با هدایت امام راحل عظیم الشان و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در طول چهل سال گذشته بسط و نضج داشته است ولی در گام دوم انقلاب اسلامی بیش از گذشته باید سرلوحة حرکت تحول نظام تربیتی ما قرار گیرد . اینجانب ضمن تشکر و تقدیر از همکارانم در سازمان پژوهش وبرنامه ریزی آموزشی که با تلاش خود ، برنامه و متون درسی را - به عنوان یکی از ارکان اساسی نظام آموزش و پرورش - آماده می کنند و در اختیار دانش آموزان قرار می دهند ، از معلمان فرهیخته و مدیران دغدغه مند درخواست می کنم حداکثر تدبیر و تلاش خود را در جهت ارتقاء بهره وری متون آموزشی در مسیر یادگیری دانش آموزان و مصون سازی مدرسه از مداخلات   غیر علمی ، مبذول دارند و توفیق الهی را برای همه همکاران  ارجمند و دانش آموزان عزیز از خدای متعال خواستارم .

 

علی ذوعلم

معاون وزیرو رئیس سازمان

نظر شما