مستند ایران ، یک شنبه هر هفته از شبکه یک سیما ساعت ۱۹/۳۵

معاونت سیمای جمهوری اسلامی ایران در سال ۹۳ اقدام به تهیه و ساخت مجموعه مستندی با عنوان «مستند ایران ، مستند تهران » نمود. تهیه کننده ، کارگردان و فیلمبردار این مجموعه حمید مجتهدی چهره نام آشنای عرصه هنر عکاسی ، کارگردانی و  سینما می باشد

مجتهدی مدرک کارشناسی خود را در رشته سینماتوگرافی و عکاسی از ریجنت کالج دانشگاه لندن دریافت کرده است. وی هم‌چنین تخصص فیلمبرداری، نورپردازی و فیلمبرداری هوایی از دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس (یو سی ال ای) ایالات متحده دارد. نخستین فیلم او مومیایی است که در سال ۱۳۴۵ کارگردانی کرد. مجتهدی با مصطفی عقاد در فیلم‌های محمد رسول الله (رسالت) و عمرمختار (شیر صحرا)، همکاری کرده‌است.

وی که عنوان سومین فیلمبردار هوایی دنیا را در اختیار دارد کارگردان و مدیر فیلمبرداری مجموعه مستند ایران است که ازشبکه مستند سیما پخش می‌شود و به معرفی جاذبه‌های فرهنگی کشور ایران می‌پردازد. فیلم مستند دماوند  نیز دیگر ساخته او است.

مجتهدی پس از ساختن مستندهای کرمان ، کویر لوت و سریزد و .. مستند ایران را به شهر تهران رسانده است ، او گفت این مستند که شامل ثبت صحنه‌های هوایی و زمینی استان تهران است، در ۱۲ قسمت ساخته شده و در روزهای یک شنبه پس از اخبار سراسری و راس ساعت ۱۹/۳۵ از شبکه یک سیما به روی آنتن می رود.

او ادامه داد: کاخ گلستان، میدان ارگ، بازار تهران، امامزاده زید، مدرسه دارالفنون، مسجد مدرسه مروی، ناصرخسرو، خانه امام جمعه شامل ۱۲ قسمت مستند «ایران» هستند.

نظرات

با سلام برنامه مستند ایران ، روزهای یک شنبه هر هفته بعد از اخبار سراسری و مجله خبری ( ساعت ۱۹/۳۵) از شبکه یک پخش می گردد. بخش مربوط به دارالفنون در تاریخ ۹۴/۵/۱۱ از همین شبکه و در ساعت اعلام شده پخش گردید.

نظر شما