بازدید شرکت کنندگان در همایش ۱۷۰سال تأسیس مدرسه دارالفنون و قتل امیرکبیر از مدرسه دارالفنون

به گزارش وب سایت مدرسۀ تاریخی دارالفنون، شرکت کنندگان در همایش ۱۷۰سال تأسیس مدرسه دارالفنون (به تاریخ هجری قمری) و قتل امیرکبیرکه توسط پژوهشکده اسناد با همکاری پژوهشکده تاریخ علم دانشگاه تهران و سرای ایرانشناسی در سازمان ملی اسناد ایران برگزار گردیدعصر روز دوشنبه ۹۵/۹/۱۵ ( روز برگزاری همایش) از مدرسه دارالفنون بازدید کردند.

شرکت کنندگان در همایش ساعت ۱۴.۳۰ در مدرسه دارالفنون حضور یافته دقایقی را به بازدید از حیاط و فضاهای مختلف و گرفتن عکس یادگاری اختصاص دادند سپس به سالن امیرکبیر دارالفنون رفتند .
آقای ابوطالب حافظی دبیر شورای سیاستگذاری و رئیس گنجینه و مرکز اسناد دارالفنون ضمن خیر مقدم به حاضرین طی سخنان مبسوطی در خصوص مدرسه تاریخی فرهنگی دارالفنون از جمله : تاریخچه ، مشاهیر و دانش آموختگان این مدرسه  همینطور دلایل و انگیزه های امیرکبیر در ایجاد این بنای آموزشی پرداختند.
حافظی گفت : برای اولین بار در طول تاریخ دارالفنون امسال موفق شدیم یک ردیف اعتباری مستقل در بودجه کشور تحت عنوان موزه دارالفنون برای این مجموعه بگیریم.
 حافظی در پایان سخنانش به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داد.
در خاتمه تصاویری  از مدرسه اول دارالفنون ، دانش آموختگان ، اساتید خارجی و ایرانی آن  همینطور دو فیلم مستند گونه  ۱۵ و ۷ دقیقه ای  در مورد تاریخچه مدرسه دارالفنون و سالن نمایش امیرکبیر پخش شد.

darolfonoon_amirkabir@

telegram.me/darolfonoon_amirkabir

نظر شما